Pełna transkrypcja artykułu znajduje się poniżej:

Podpis obok zdjęć z prawej strony na górze
Ten, kto chce wspierać sprzedaż, musi odróżniać się od konkurencji – tak jak display’e z ATS, które regularnie zdobywają międzynarodowe nagrody.

Podpis pod zdjęciem z prawej strony na górze
„Na każdy projekt patrzymy oczami naszych klientów i każda wizja naszych designerów sprawdzana jest przez inżynierów pod kątem tego, czy produkt kwalifikuje się do codziennego użytku”.
Adam Stankiewicz, Sales Director i współzałożyciel ATS Display,

W zielonym kółku
Zwycięskie display’e

Nagrody i nieszablonowość

Kiedy tylko do wygrania są nagrody branżowe i biznesowe, to ATS znajduje się w czołówce. Polski producent materiałów POS został już 82 razy nagrodzony przez jury złożone z ekspertów na całym świecie, z czego ostatnio na display Superstar Award. Co zatem wyróżnia display’e ATS?

Dwa razy złoto i raz srebro zdobył ATS na ostatnim display Superstar Award 2017. Gdy pyta się Adama Stankiewicza, Sales Directora i współzałożyciela ATS Display o tajemnicę sukcesu polskiego przedsiębiorstwa, to jako odpowiedź pada claim firmy: „because we KNOW HOW to display.” Swoje kompetencje firma udowodniła dotychczas 82 razy na arenach międzynarodowych konkursów w Polsce, Czechach, Niemczech, we Włoszech i Francji a także niezliczoną ilość razy w miejscach sprzedaży na całym świecie. Dla Stankiewicza liczne wyróżnienia są konsekwencją wysoko rozwiniętej i długofalowej strategii przedsiębiorstwa w ATS: „Zawsze głęboko wierzyłem w to, że kreatywność, rzetelność, kompleksowa oferta oraz wysoki stopień elastyczności w odniesieniu do wymogów klientów prowadzą do sukcesu.”

Bez limitów – kompleksowość usług i nieograniczona swoboda w kreatywności
ATS został założony w 2001 roku przez braci Stankiewiczów – Adama i Tomasza. Już wtedy na polskim rynku istniała silna konkurencja w branży materiałów POS. Dziś, czyli 16 lat później, produkty ATS obecne są w ponad 50 krajach, przede wszystkim w Europie, ale także w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Display’e z ATS stoją nawet w Japonii, na Mauritiusie a także w Laosie. „Czasami słyszymy od innych przedsiębiorstw: ‚Nie dostarczamy do kraju X. To za daleko.” mówi Adam Stankiewicz. „Dla nas takie bariery nie istnieją – a już na pewno nie w odniesieniu do naszej oferty. Jesteśmy dostawcą oferującym kompleksowe usługi. Począwszy od badania rynku poprzez design aż po produkcję i wdrażanie w miejscach sprzedaży, wszystko realizujemy na własną rękę. To odróżnia nas od wielu konkurentów.”

Podpis pod zdjęciem z lewej strony na dole
Polski producent wyróżnia się swoim know-how w zakresie produkcji przyciągających uwagę, funkcjonalnych i trwałych display’ów.

Aby móc także w przyszłości sprostać rosnącemu popytowi z zagranicy, ATS rozbudowuje i modernizuje obecnie swój zakład produkcyjny i magazyny w głównej siedzibie w Wiązownie, pod Warszawą. Prace budowlane powinny się zakończyć wraz z końcem roku. Produkowane są tu wyłącznie materiały POS do permanentnego zastosowania – z drewna i materiałów drewnopochodnych, metalu lub tworzywa sztucznego. Często te materiały są w produkcji łączone, na przykład wielokrotnie nagradzany display Chupa Chups Car wykonany jest z płyty wiórowej, metalu i termoformowanego tworzywa sztucznego. „Jeśli projekt tego wymaga, stosujemy także szkło, rurę miedzianą, skórę lub inne materiały uszlachetniane „, zdradza Sales Director. „Nasze możliwości produkcyjne pozwalają nam na dużą swobodę przy rozwoju produktu, zarówno w przypadku skomplikowanych, indywidualnych kreacji jaki i serii prostych produktów standardowych.”

Opłacalne, przyciągające uwagę i funkcjonalne materiały POS
ATS dysponuje własnym studiem projektowym z dużymi ambicjami: design powinien być innowacyjny, przyciągający uwagę, ale także kompaktowy i umożliwiający łatwą obsługę display’a. „Klienci cenią nasze inspirujące ale i praktyczne rozwiązania w zakresie prezentacji produktu w miejscu sprzedaży, odznaczające się optymalną funkcjonalnością i efektywnością pod względem kosztów i jednocześnie mające w najwyższym stopniu działanie aktywujące sprzedaż”, mówi Adam Stankiewicz. „Na każdy projekt patrzymy oczami naszych klientów i każda wizja naszych designerów sprawdzana jest przez naszych inżynierów pod kątem tego, czy kwalifikuje się do codziennego użytku. Dana koncepcja realizowana jest dopiero wtedy, gdy estetyka i funkcjonalność w równej mierze spełniają nasze wysokie wymagania. Nie idziemy na kompromisy w żadnym z tych aspektów. ”

Do grona klientów ATS należą między innymi wielcy, znani producenci FMCG, a także przedsiębiorstwa z branży samochodowej lub DIY. „Nie stanowi dla nas ograniczenia ani wielkość producenta lub przedsiębiorstwa handlowego ani branża”, podkreśla ekspert z branży POS. „Wspólne dla naszych klientów jest jednak jedno: Chcą zwiększać świadomość marki w miejscu sprzedaży i tym samym swoje zyski.”

Trendsetter dla rynku europejskiego
Kraj sąsiedni, Niemcy, jako największy rynek europejski, jest ważnym obszarem zbytu dla polskiego przedsiębiorstwa. Adam Stankiewicz widzi także ATS jako wiodącego dostawcę wśród międzynarodowej konkurencji: „Postrzegam nas jako wiarygodnego gracza o ustabilizowanej pozycji na europejskim rynku POS, który może wykazać się dużym doświadczeniem, technicznym KNOW HOW, a także wysokim potencjałem trendsetterskim – co mogą potwierdzić nasi liczni zadowoleni i lojalni klienci – uwzględniając wielu z nich w Niemczech.”

Świadczy o tym także niewielka fluktuacja pracowników. Wielu z nich pracuje w ATS od ponad dziesięciu lat. Długoletnie doświadczenie bez wątpienia przyczynia się do know-how i tym samym do sukcesu przedsiębiorstwa nagrodzonego w 2017 roku „Diamentem Forbesa”. W przyszłości ATS stawia na dalszy rozwój. „Uważam, że takie „agile” przedsiębiorstwa jak ATS ponoszą także pewną odpowiedzialność za to, jak będzie wyglądał rynek w przyszłości”, wyjaśnia Stankiewicz podkreślając tym samym wysoką motywację przedsiębiorstwa do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Pracownicy ATS Display, firmy projektującej i produkującej materiały POS znaleźli się również na okładce magazynu wraz z pozostałymi zwycięzcami konkursu Superstar.